Hakkımızda

Hakkımızda

Ülkemizin ihtiyacı olan mühendislik yazılımları alanındaki boşluğu kapatmak için 9 Nisan 2012 de muhsoft kuruldu. İlk yazılım yılların tecrübe ürünü olan, gömülü boruların statik hesabı için muhStatik yazılımıdır. Yine boruların profil tasarımı için muhProfile yazılımı da geliştirilmiştir. Mühendislik yazılımları alanındaki çalışmaları da sürmektedir.

Kurucumuz

Firmamızın kurucusu Kenan Kılıçaslan, 1989 yılında Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü ve yine aynı Üniversitenin Makine Mühendisliği Yüksek Lisansını da 1992 yılında bitirerek Makine Yüksek Mühendisi ünvanı ile mezun oldu. Daha sonraki yıllarda, Bilgisayar Mühendisliği alanında da Yüksek Lisans derecesini elde etti. 7 yıl süresince üniversitede öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalar yaptı.

1997 yılından itibaren alt yapı boruları ile ilgili çalışmalar yapmış ve bu çalışmalarını bugüne kadar sürdürmüştür. Yıllarca gömülü boruların mukavemet ve hidrolik hesapları ile ilgili çalışmalar yapmıştır. 2001 yılında Dizayn Teknik A.Ş. için web ortamında çalışan statik hesaplama programı ve daha sonra 2007 yılında, Fırat Plastik A.Ş. için “Plastik Boru Mühendisliği Hesaplamaları” adı altında statik ve hidrolik hesaplama yazılımı yaptı.

Nasıl Çalışırız?

Siparişini verdiğiniz yazılım, özel bilgi içeren bir yazılımı olabilir. Firmamız doktora çalışması yapar gibi araştırma yapar. Gerekiyorsa ulusal ve uluslararası makaleri araştırır. Varsa TSE, Amerikan ve Avrupa normlarını araştırır. Firmanızda bulunan bilgiyi de alır. Bu araştırmanın sonucu bilgiye uygun yazılım yapılır. Test edilir ve ürün size teslim edilir.


© Copyright 2021    Muhsoft Mühendislik Yazılımları